צרו קשר
ּ

שער קונזולי

השימוש בשער חשמלי נפוץ למדיי בימינו. עד לפני מספר עשורים השימוש בשער חשמלי היה שמור רק למוסדות ציבוריים עם אבטחה גבוהה או בתים מפוארים מאוד. השיפורים הטכנולוגיים שהתחוללו בעולמנו בשנים האחרונות הפכו את השערים החשמליים לזמינים, וכעת ניתן לראות שערים חשמליים בכל מקום, ממוסדות ציבוריים גדולים, ועד חניות של בתי פרטיים. אחד מהסוגים המתקדמים של שערים חשמליים הוא השער הקונזולי.

מה זה שער קונזולי?

הוא שער חשמלי שאינו מחובר למסילה על גבי הקרקע. כמו כל שער חשמלי הוא מופעל על ידי פקודה הניתנת על ידי גורם חיצוני, לרוב לחיצה על כפתור המאפשרת את פתיחת השער. מסילה ייחודית ואביזרים טכנולוגיים מתקדמים מאפשרים לשער לנוע למרות שאינו מחובר או מותקן על גבי מסילה תחתונה (כמו רוב השערים שאנו רגילים לראות). למעשה, יש שיאמרו כי השער נראה כאילו הוא מרחף באוויר. כמובן שהוא אינו באמת מרחף באוויר. השער נישא על גבי מסילה המקובעת לצידו של השער. השער נע על גבי גלגלי פלדה חזקים, אשר מאפשרים את תנועתו של השער הכבד למרות שהוא אינו מונח על הקרקע.

שימושים ויתרונות:

שער מותקן לרוב כאשר נדרשת התקנתו של שער כבד אשר ימנע כניסתם של רכבים והולכי רגל, ויחד עם זאת, לא ניתן להתקין מסילה על גבי הקרקע. נכון, אפשר להתקין מחסום זרוע (השער הפשוט והמוכר שנע למעלה ולמטה), אך מחסום אינו נותן מענה בטיחותי מספק, שכן כל מכונית או הולך רגל יוכל להתפרץ דרכו אם הוא ירצה. לכן, מוסדות ומקומות המבקשים להתקין שער כבד ובטיחותי, ללא מסילה, יתקינו שער קונזולי.

כאמור, היתרון העיקרי של השער הקונזולי הוא שהוא יכול להיות מותקן במקומות בהם בעייתי להתקים מסילה. כאשר הקרקע אינה ישרה או אינה סלולה לחלוטין, כמו בדרך עפר למשל, רצוי להתקין את שער. בנוסף, המבנה של השער הקונזולי מאפשר להתקין אותו על גבי קרקע שאיננה ישרה לחלוטין. כלומר ניתן להתקין את השער בירידה או בעלייה.

יתרון נוסף נובע מהיעדר המסילה. משאיות ורכבים כבדים המובילים משאות ענקיים עלולות להקלע לבעיה בעת מעבר על גבי מסילה. המעבר על גבי המסילה גורם לרכבים אלו לבצע מעין קפיצה קטנה, מה שעלול לערער את יציבות המשא. כאשר מדובר במשאות כבדים במיוחד, הדבר כרוך בסיכון משמעותי, ופעמים רבות מעדיפים שלא לעבור על גבי מסילה שכן זו עלולה להביא לנזק רב. במקומות בהם עוברות משאיות כבדות עם משאות כבדים במיוחד מומלץ להתקין שערים קונזוליים.

שער קונזולי מאפשר גם פתיחה וסגירה חוזרת של השער, ללא בלאי משמעותי. שער כזה לרוב עשוי מחומרים איכותיים וחזים במיוחד, אשר אינם נשחקים ולכן הוא נחשב לשער עמיד במיוחד.

יתרון נוסף שלעיתים נוטים לזלזל בחשיבותו הוא היתרון האסטתי. שער “מרחף” נראה שער מתקדם יותר משער הנע על גבי מסילה, ולכן הוא גם נראה טוב יותר. לכן פעמים רבות ועדי בית המבקשים להתקין שער בחניה המשותפת, בתים פרטיים ובעלי עסקים קטנים מבקשים להתקין שער קונזולי, על מנת שהכניסה לחנייה הפרטית תראה הכי טוב שאפשר.

השימושים העיקריים אם כן בשערים קונזוליים הם במוסדות ציבוריים וביטחוניים בהם נדרשת אבטחה גבוהה, מפעלים גדולים, כניסות לישובים, ובעת האחרונה גם בכניסה לחניות ציבוריות קטנות של בתים ועסקים.

עקב החשיבות של החומרים מהם עשוי השער, ושל איכות התקנתו, מומלץ מאוד לשכור את שירותיה של חברה מקצועית ומנוסה, כמו חברת “סופר שערים” לביצוע התקנת השער.

תכנון, ייצור והתקנה של שערים אוטומטיים!

054-4942065

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ